Odstranění pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny

Pigmentové a stařecké skvrny vypadají jako nepravidelné hnědavé flíčky na pokožce a jejímu vzhledu příliš nelichotí. Jejich vznik ovlivňují především genetické dispozice a slunce, které nutí buňky produkovat kožní barvivo jako ochranu před ultrafialovým zářením.

Pigmentové skvrny mohou vzniknout také jako následek spálení nebo zánětů kůže a užívání hormonální antikoncepce. Žádná procedura dosud není schopna odstranit mnohaleté stařecké skvrny, které prostupují hlouběji do kůže. Ošetření ale může výrazně zlepšit celkový vzhled pokožky a pigmentové skvrny alespoň zesvětlit.

 


 

Jak ošetření probíhá?

Intenzivní pulzní světlo (IPL) je účinný způsob odstranění pigmentových skvrn. Do ošetřované oblasti IPL vydává krátkodobý světelný impuls. Toto světlo je pohlceno barvivem v pigmentové skvrně, která je krátkodobě zahřáta na teplotu okolo 60 °C a zničena. Pomocí IPL lze efektivně odstranit pigmentové skvrny hlavně ve svrchní části kůže, tedy skvrny od sluníčka.

 


 

Na jaké výsledky se můžete těšit?

Pro dosažení maximálních výsledků doporučujeme absolvovat sadu 4 až 5 ošetření v intervalu jednoho měsíce.

Po ošetření se pigmentová skvrna tmavě zabarví. Tkáň pigmentové skvrny byla sice zničena, nicméně se stále nachází na stejném místě ve svrchní vrstvě pokožky. Tato vrstva se pak přirozeně obnoví a během 2-3 týdnů vytlačí mrtvou tkáň na povrch. Poté skvrna naprosto zmizí a není po ní ani památky.

 


 

Jak se na ošetření připravit? A omezení?

  • Ideálním obdobím k podstoupení procedury jsou zimní měsíce, když slunce příliš nesvítí
  • Pro dosažení maximálního efektu by kůže před ošetřením neměla být opálená
  • Po proceduře chraňte ošetřené partie krémem s ochranným faktorem proti UV (50)
  • Po ošetření se vyhněte pobytu v sauně a soláriích

 


 

Ceník